KONST / Litografier / Färglitografi 16123240
nr 1612 3240
Bengt Ã…berg
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 64/130, man, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 65x54 cm
Bengt Åberg, svensk målare född 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:57:48
15/4 18:23:44
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta